Ik ga op kamers: welke verzekeringen moet ik afsluiten?

op kamers verzekeringen

Heb je na eindeloze hospiteeravonden ein-de-lijk een studentenkamer gefixed? Yes, je gaat nu echt op jezelf wonen! Spannend en leuk natuurlijk, maar het betekent ook dat je wat dingen zelf moet gaan regelen. Bijvoorbeeld je verzekeringen. Toen je nog thuis woonde, waren veel dingen automatisch geregeld via je ouders. Nu ben je zelf aan zet. Welke verzekeringen zijn slim om te overwegen? En welke hoef je (nog) niet af te sluiten? We zetten het voor je op een rij.

1. Inboedelverzekering

Je laptop, kleding, schoenen, koptelefoon, meubels en schoolboeken: alles bij elkaar opgeteld zijn je spullen best wat waard. Met een inboedelverzekering zijn al die losse spullen in je kamer verzekerd tegen schade door bijvoorbeeld brand, water of inbraak.

Toen je nog thuis woonde, viel dit onder de verzekering van je ouders. Eenmaal op kamers moet je dit zelf regelen. Zeker in studentenhuizen, waar spullen nog weleens op een ‘magische manier’ verdwijnen, of nat worden door lekkages, is zo’n inboedelverzekering geen overbodige luxe. Zeker het overwegen waard dus.

2. Opstalverzekering

Misschien ken je ‘m wel: de opstalverzekering. Hiermee kun je verschillende soorten schade aan het pand zelf verzekeren, zoals kapotte leidingen, muren en daken. Goed nieuws: als huurder hoef je deze dekking niet af te sluiten. Die verzekering is namelijk de verantwoordelijkheid van de eigenaar of verhuurder van het pand. Dat scheelt weer!

3. Aansprakelijkheidsverzekering

Een huis vol mensen én spullen: grote kans dat daar soms iets mis gaat. Gooi je per ongeluk een glas drinken over de laptop van je huisgenoot, of stoot je tijdens een feestje een tv om? Dan kun je aansprakelijk worden gesteld voor de schade, zeker als het om behoorlijke schade gaat. Met een aansprakelijkheidsverzekering ben je daarvoor gedekt. Let wel op dat er regels zijn voor schade veroorzaken in beschonken staat!

Voordat je als een razende zo’n verzekering gaat afsluiten: check even de dekking van je ouders. Vaak zijn uitwonende studenten namelijk – tot een bepaalde leeftijd – meeverzekerd via hun ouders. Is dat niet zo? Dan is een eigen verzekering zeker geen gek idee.

4. Rechtsbijstandverzekering

Hopelijk krijg je er nooit mee te maken, maar als je op kamers gaat kun je gedoe krijgen met je verhuurder. Er kan bijvoorbeeld een conflict ontstaan over de borg of het contract. In het ergste geval loopt dit uit op een rechtszaak, en in zo’n geval kan een rechtsbijstandverzekering handig zijn. Hiermee dek je juridische kosten. Zo’n verzekering is niet per se een eerste prioriteit, maar kan wel het overwegen waard zijn.

Een leuke stap, maar je moet wel wat zaken regelen

Op jezelf gaan wonen is ontzettend leuk en spannend, maar je moet tegelijkertijd wel wat zaken regelen. Dat hoort er nou eenmaal bij! Door het afsluiten van de juiste verzekering kun je met een gerust hart genieten van je eigen stekkie. Zo houd je tijd en ruimte over voor wat écht telt: studeren en natuurlijk volop genieten van het studentenleven en alles wat daarbij komt kijken!

Vond je dit een interessant artikel? Deel hem op social media en spread the word!